Haker, który włamał się na serwery HBO zatrzymany!

Haker, który włamał się na serwery HBO zatrzymany!

Na początku sierpnia w sieci zrobiło się głośno o włamaniu na serwery HBO i wykradnięciu dużej ilości danych. Od tamtego momentu minęło już kilka miesięcy i przez ten czas nie pojawiały się w mediach praktycznie żadne informacje odnośnie do tej sprawy. Aż do teraz. 


Jeśli nie pamiętacie już, o co chodziło w opisywanej sprawie, to zapraszamy Was do przeczytania dwóch artykułów, które na ten temat pojawiły się na naszym portalu - znajdziecie je, klikając tutaj oraz tutaj.Po tych kilku miesiącach w końcu złapano osobę odpowiedzialną za kradzież danych. Okazał się nią obywatel Iranu, przeciwko któremu amerykańska prokuratura właśnie wniosła oskarżenie. Behzad Mesri, bo o nim mowa, podejrzany jest o wykradnięcie około 1,5 TB danych z serwerów HBO.

Haker nie skorzystał z propozycji, jaką oferowała mu firma - stacja chciała zapłacić mu 250 tys. zł w zamian za przesunięcie terminu haraczu, który wynosił  6 milionów dolarów w Bitcoinach.

Behzad do ataku przygotowywał się podobno już od maja tego roku - jego wysiłki nie poszły na marne, bo udało mu się odszukać pewne luki w systemie HBO i tym samym uzyskać dostęp do danych. Na oficjalny werdykt sądu jeszcze trochę poczekamy.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.