Hajsownicy Gimpera vs Piwniczka Memów - fanpage z ponad 160 tys. polubień usunięty!

Hajsownicy Gimpera vs Piwniczka Memów - fanpage z ponad 160 tys. polubień usunięty!

Na przestrzeni ostatnich 24 godzin w internecie doszło do głośnej sprawy, która nadal wzbudza wiele kontrowersji. Rzadko kiedy zdarza się bowiem, że wielkie fanpage są usuwane przez Facebooka, a jeszcze rzadziej gdy dzieje się to bezpodstawnie. W tym wpisie dowiecie się o co chodzi w sprawie usunięcia znanej strony Piwniczki Memów i jaki związek mają z tym Hajsownicy Gimpera - na wstępie zaznaczamy, że nie chodzi tu o całą grupę ani samego Gimpera, lecz o część jej członków.


Wszystko zaczęło się wczoraj w godzinach porannych. Po godzinie 11:00, fanpage Piwniczka Memów (ponad 165 tysięcy polubień w momencie publikacji postu), udostępnił na swojej tablicy mem, który od godzin krążył po internecie. Według ustaleń internautów, miał być on po raz pierwszy opublikowany na Hajsownikach Gimpera, a związany był z głośną postacią Kruszwila, na którego temat "Hajsy" tworzą memy ze szczególną satysfakcją. Oto obrazek, o którym mowa:Użytkownik tworzący akurat ten obrazek, nie dodał jednak znaku wodnego grupy, przez co pochodzenie mema nie jest do końca wiadome, a obrazek w kilka godzin stał się znany w internecie. Nic więc dziwnego, że wszelkie fanpage wrzucające memy, od razu podchwyciły pomysł jego publikacji. Dlaczego więc oberwało się Piwniczce Memów?

Powód jest dość absurdalny i najprawdopodobniej w żaden sposób nieuzasadniony. Jednemu z Hajsowników Gimpera, nie spodobał się fakt, że obrazek, który wcześniej znalazł się na grupie YouTubera, został zapożyczony przez inny fanpage. O godzinie 11:07, opublikował on post na Hajsownikach, w którym zgłosił rzekomą "kradzież" mema.Post od razu zyskał na popularności zdobywając setki polubień, a w komentarzach wybuchła burza. Część "Hajsów" napisała, że nie ma w tym nic dziwnego i trzeba na następny raz po prostu pamiętać o znaku wodnym, żeby wszyscy wiedzieli skąd pochodzi mem.
Jak nie używacie watermarkow to co się dziwicie że kradną XD
Usprawiedliwienie że Kruszwil jest związany z Gimperem jest przede wszystkim wymówką na lenistwo bo wstawienie watermarka to jakieś 2 minuty.

Ale znakwodny nie służy do tego żeby ludzie nie kradli, a do tego żeby było wiadomo z jakiej grupy jest mem... Tak trudno to zrozumieć?

Nawet jakby był watermark, 3/4 tej grupy powie że KTOŚ UKRADŁ. Ludzie, chyba po to robi się te memy żeby można było się dzielić!

Niestety znaleźli się i tacy, którzy postanowili przeprowadzić wielką akcję zgłaszania fanpage Piwniczka Memów, który sam nie miał możliwości wiedzieć skąd pochodzi mem. Tym bardziej, że krążył on już po internecie. W związku z ogromną ilością zgłoszeń strony przez Hajsowników, Piwniczka Memów z ponad 165 tys. lajków, została zdjęta z Facebooka. Na reakcję adminów nie musieliśmy długo czekać. Na grupie "PIWNICA", założyciel strony - Dawid Grenda, opublikował post, w którym napisał więcej o zbanowaniu strony. W poście, zamieścił screen jednego z Hajsowników, który dostał wiadomość od zespołu Facebooka, dotyczącą tego, że jego zgłoszenie zostało pozytywnie rozpatrzone, a fanpage został usunięty. Dawid w swojej długiej, aczkolwiek trafnej wiadomości pisze, że mem nie został w żaden sposób wzięty wprost z grupy Gimpera, a poza tym, nie istnieje coś takiego jak kradzież memów.


Wszystko wskazuje na to, że ogrom pracy włożony w stronę Piwniczka Memów poszedł na marne. Strona została usunięta, a jej przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Co sądzicie o tej sprawie?


Aktualizacja 18:08 - użytkownicy dobrze przypominają, że regulamin Hajsowników Gimpera zabrania tego typu zachowań wśród członków. Warto mieć na uwadze, że grozi ono banem, a sami założyciele grupy go nie pochwalają, pisząc że "przynosi to wstyd nam wszystkim".Aktualizacja 19:16 - fanpage Piwniczki Memów został odzyskany! Gimper na swojej grupie zdecydowanie sprzeciwił się zachowaniu, za które odpowiedzialna była mała część jego grupy. Zapowiedział, że wkrótce opublikuje na ten temat specjalny film. Według informacji, które posiadamy, YouTuber pomógł założycielowi strony w przywróceniu fanpage'a. Brawo! 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.