H1Z1 stało się grą free2play!

H1Z1 stało się grą free2play!

Gra H1Z1 to jeden z przedstawicieli bardzo popularnych ostatnio gier typu battle royale. Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza gra z tego gatunku, zaraz obok najpopularniejszego, ale i płatnego Playerunknown's Battlegrounds oraz darmowego Fortnite .


Od dziś jednak H1Z1 również staje się grą free to play, czyli darmową! Już od godziny 19 czasu polskiego wszyscy mogą pobierać tę grę ze Steama bez dodatkowych opłat. Co natomiast z tymi, którzy zdążyli już zrobić "interes życia" i kupić ten tytuł? Zostaną oni wynagrodzeni w postaci 10 skrzynek Victory oraz 10 tysięcy Czaszek, które można wykorzystać na zakup kosmetycznych dodatków.Co ciekawe H1Z1 zaczynało jako produkcja w stylu DayZ, czyli taka, w której gracze ścierali się ze sobą przy okazji walki o przetrwanie w świecie zombie. Później natomiast twórcy zaprojektowali popularny tryb battle royale i zaczęli sprzedawać go oddzielnie.

Jesteśmy ciekawi jaki wpływ na polskiego YouTube'a będzie miała ta decyzja dewelopera odpowiedzialnego za H1Z1. Być może będziemy mieli okazję oglądać większą ilość gameplay'ów i stremów właśnie z tej gry, gdyż stanie się ona atrakcyjniejszą pozycją dla wielu twórców i samych widzów.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.