Gural uniknie odpowiedzialności za swoje czyny

Gural uniknie odpowiedzialności za swoje czyny

W marcu 2018 roku mieliśmy do czynienia z zatrzymaniem Gurala przez poznańskich policjantów. Twórcy postawiono zarzuty m.in. namawiania nieletnich do rozbierania się przed kamerą. Jak się okazuje, mężczyzna nie odpowie za swoje czyny.


Kontrowersyjny YouTuber miał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem, lecz wygląda na to, że Gural uniknie konsekwencji prawnych.

Tak stwierdził w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Michał Smętkowski - rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej:
Dwa zarzuty dotyczyły nakłaniania do prezentowania treści pornograficznych. Przyjęliśmy, że pokrzywdzonymi są osoby nieletnie. Niestety nie udało nam się ustalić ich tożsamości, dlatego nie mogliśmy tego potwierdzić. Chociaż zwykle jesteśmy w stanie dotrzeć do danej osobie dzięki IP, w tym przypadku była to rozmowa na anonimowym komunikatorze i nie udało się ustalić tożsamości pokrzywdzonych. Dlatego nie mogliśmy wnieść aktu oskarżenia.

Postępowanie w sprawie publicznego nawoływania do nienawiści również zostało umorzone. Oznacza to, że Gural zostanie oczyszczony z większości zarzutów. To jednak zapewne nie oznacza końca problemów twórcy.

Społeczność internetowa ma o Guralu skrajnie negatywne zdanie i trudno jednoznacznie określić jak internauci zareagują na najnowsze doniesienia.

Źródło: Epoznan

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.