Nowy lider na polskim Twitchu. Po wielu miesiącach Ewron został zdetronizowany

Nowy lider na polskim Twitchu. Po wielu miesiącach Ewron został zdetronizowany

Ostatnie tygodnie na polskim Twitchu są bardzo emocjonujące. Na platformie popularność zdobywają kolejni twórcy, natomiast inni sporo tracą. Nie obyło się także bez dram, w tym najgłośniejszej związanej z twórcami Xayoo Industries. Zwieńczeniem ostatnich 30 dni jest jednak fakt, że polski Twitch ma nowego lidera pod względem obejrzanych godzin. Jesteście ciekawi kto nim został?


Od wielu miesięcy TOP 1 polskiego Twitcha pod względem obejrzanych godzin był Ewron, który wiele razy zostawiał konkurencję daleko w tyle. W tym miesiącu, popularny streamer został zdetronizowany. Pierwsze miejsce pod tym względem zdobył Gucio. Warto przy tym zaznaczyć, że średnia widzów tego streamera była niższa niż w przypadku Ewrona z tego względu, że Gucio streamował w czerwcu aż 273 godzin w porównaniu do 128 godzin Ewrona.

TOP 5 ostatniego miesiąca na polskim Twitchu pod względem obejrzanych godzin prezentuje się w następujący sposób:

Źródło: twitchmetrics.net


Na szczególną uwagę zasługuje także szósta pozycja, którą zajął Franio. Steamer, który zdobył popularność dzięki transmisjom IRL, może za ostatnie 30 dni pochwalić się największym procentowym wzrostem obejrzanych godzin wśród topowych twórców, a także najwyższym peakiem na polskim Twitchu oraz największym przyrostem nowych obserwujących.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.