GTA VI w fazie produkcji? Są pierwsze przecieki!

GTA VI w fazie produkcji? Są pierwsze przecieki!

Marka Grand Theft Auto to jedna z najgłośniejszych i najbardziej znanych serii gier w historii multimedialnej rozrywki. Nikogo nie dziwi chyba, że każda, nawet najmniejsza informacja na temat nowej części od studia Rockstar Games przyjmowana jest z niezwykłym entuzjazmem, szczególnie, że od premiery wybitnie udanego GTA V minie za chwilę dokładnie 4 lata. Tymczasem o kolejnej części zaczyna być coraz bardziej głośno.


Niejaki Tim Neff, pracujący wcześniej m.in. przy filmach Suburbicon, Perish of Angels czy Defective, ujawnił za pośrednictwem swojego internetowego CV, że pracował jako aktor przy technice Motion Capture do gry Red Dead Redemption 2 oraz co dla wielu nawet ciekawsze, do GTA VI! Oczywiście nie można tego traktować jako oficjalnej zapowiedzi nowej części, która umówmy się, i tak prędzej czy później będzie miała miejsce, ale i tak jest to bardzo dobry prognostyk, że prace już trwają i gracze mogą powoli szykować swoje portfele na nowy tytuł, nawet jeśli informacja ta miałaby zostać zdementowana, bo wiele wskazuje na to, że Tim Neff może mieć podpisaną umowę o zachowanie poufności, a sam wyciek był nieco niekontrolowany.Na ten moment aktualna gra numer jeden od R* - GTA V nadal trzyma się mocno, szczególnie jej sieciowy tryb, który nadal generuje bardzo dobre zyski, a i podstawka sprzedaje się w rekordowych ilościach zarówno na platformach cyfrowych jak i w klasycznych formach dystrybucji. Na opóźnienie GTA VI wypływ ma także zapowiedziane na przyszły rok, wspomniane wcześniej Red Dead Redemption 2 - również duży tytuł, który na ten moment jest pierwszy w kolejce do wydania i który również znajdzie swoje szerokie grono odbiorców, szczególnie, że pierwszy RDR wyszedł też już dawno, bo 7 lat temu i fani tematu na pewno zainteresują się tym tytułem. Wszystko wskazuje na to, że na kolejną odsłonę Grand Theft Auto przyjdzie nam czekać aż do 2020 roku, a może nawet i 2022, co z kolei byłoby świetnym zagraniem marketingowym ze względu, że w 2002, czyli dwie dekady wcześniej wyszło Vice City i to powrót do tego miasta jest najbardziej prawdopodobny w kolejnej części. Ile czasu by nam nie przyszło czekać na kolejne GTA to nie mamy wątpliwości - będzie warto! Swoją drogą na YouTube już od paru lat powstają fanowskie zwiastuny nowej części. Spora część z nich jest naprawdę świetnie wykonana. Ile będą miały wspólnego z faktyczną szóstką? Czas pokaże.A jak wy zapatrujecie się na te informacje? Czego spodziewacie się po kolejnej odsłonie? Czy będzie to GTA VIce? Dajcie znać w komentarzach!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.