Jedna z największych zagadek GTA Online rozwiązana!

Jedna z największych zagadek GTA Online rozwiązana!

Gracze lubią zagadki - rozwiązywanie ich oraz dzielenie się odkryciami z innymi użytkownikami to dla nich czysta przyjemność. Są jednak takie tajemnice, które ukrywane są w kodzie źródłowym produkcji przez bardzo długi czas. Doświadczenie pokazuje natomiast, że prędzej czy później znajdzie się takie grono entuzjastów, które sprosta nawet najgłębiej zakopanemu "skarbowi". 

Tym razem w sieci głośno jest o grupie Chiliad Mystery Guru - członkowie pasjonują się jeszcze nieodkrytych zagadek w grach komputerowych. Ich nowym celem okazała się pewna lokacja w trybie wieloosobowym produkcji GTA V. Długo plotkowało się na temat wyjątkowości miejsca z rozbitym statkiem - nie wiązało się z nim żadne konkretne zadanie. Zapewne rozmowy na ten temat trwałyby jeszcze spory okres czasu, lecz wspomniana wyżej grupa postanowiła nieco zmodyfikować pliki gry - wszystko po to, aby odkryć specjalną misję umieszczoną właśnie w obrębie dziwnej lokacji. Oczywiście od razu pojawiły się zarzuty oszustwa, bo przecież zmieniając kod źródłowy gry, osoby te na własną rękę mogły wymyślić to zadanie. Jedna z osób biorąca udział w procederze komentuje sprawę następująco:
Zgodzę się z tym, że można by to podciągnąć pod modyfikowanie gry. Ale my nie zmienialiśmy żadnej mechanik gry, nie dodawaliśmy nowych rzeczy. Po prostu bawiliśmy się wartościami "prawda", fałsz" w kodzie gry sprawdzając efekty zmian.

Sama misja polega natomiast na tym, że gracze, którzy jej się podjęli stoją naprzeciw znalezionego statku, a potem podejmują walkę z broniącymi go kosmitami. Przebieg całego zadania znajdziecie poniżej:


 

Co sądzicie o tego typu odkryciu? Piszcie!Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.