Gry z PlayStation 4 nadciągają na PC dzięki PlayStation Now!

Gry z PlayStation 4 nadciągają na PC dzięki PlayStation Now!

Jakiś czas temu byliśmy świadkami uruchomienia przez Sony usługi PlayStation Now, co poskutkowało umożliwieniem uruchomienia produkcji z konsoli PlayStation 3 na komputerach stacjonarnych. Jak się okazuje - już niedługo będziemy mogli zagrać na PC także w gry wydane wyłącznie na PlayStation 4.


Sony nie zamierza rezygnować z rozwoju swojej stosunkowo świeżej usługi abonamentowej PlayStation Now i będzie starać się ją nieustannie rozwijać. Na czym ona tak właściwie polega? Za odpowiednią kwotę dostajemy możliwość uruchomienia gier w chmurze zarówno na konsoli PlayStation 4, jak i na komputerze stacjonarnym. Nie ma mowy o otrzymaniu osobnego egzemplarza gry - na PC przesyłany jest tylko i wyłącznie wygenerowany już obraz.

playstation now

Jak na razie w asortymencie PlayStation Now dostępne są tylko i wyłącznie gry z konsoli PlayStation 3. Ci, którzy zdecydowali się na wykupienie abonamentu mogli grać w 483 tytuły bez dodatkowych opłat przez nieograniczony czas. Teraz natomiast Sony postanowiło poszerzyć swoją ofertę o produkcje wydane tylko i wyłącznie na PlayStation 4. Już za jakiś czas osoby korzystające z PS Now będą mogli bez przeszkód zagrać w gry z tej konsoli zarówno na PS4 oraz na komputerach stacjonarnych.

Gracze, którzy do tej pory korzystali z PlayStation Now mogą w najbliższym czasie spodziewać się zaproszenia do testów, których czas trwania określony jest na kilka tygodniu. Gdy te się zakończą, usługa zostanie udostępniona wszędzie tam, gdzie już wcześniej była dostępna. Niestety, Polska do tych regionów się nie zalicza, więc pozostaje mieć nadzieję, że Sony w przyszłości zdecyduje się na włączenie PlayStation Now także i w naszym kraju. Jak na razie nic na ten temat nie wiadomo.

Co sądzicie o takim sposobie streamingu gier prezentowanym przez Sony? Piszcie w komentarzach!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.