Zgadnijcie ile gier sprzedano na G2A w Korei Północnej

Zgadnijcie ile gier sprzedano na G2A w Korei Północnej

G2A to jedna z najszybciej rozwijających się globalnych platform gamingowych. To właśnie tu można kupować i sprzedawać klucze do gier na Steam, Origin czy choćby PSN. Cieszy się ogromną popularnością na całym świecie z wyjątkiem państwa, jakim jest Korea Północna.
Jakiś czas temu podczas Gamescom 2017 znana amerykańska strona PCGamesN przeprowadziła wywiad z szefem G2A ds. relacji publicznych Maciejem Kucem. Opowiedział w niej między innymi o dziwnym, aczkolwiek ciekawym przypadku sprzedaży firmy, którą odnotowano w cyfrowej bazie danych. Jak już pewnie możecie się domyślić, sprzedaż ta miała miejsce w odseparowanej od reszty świata Korei Północnej.


Czy możesz sobie wyobrazić, ile gier zostało sprzedanych na terytorium Korei Północnej tego roku? Dwie. Naprawdę zastanawiam się, kto je zakupił i oczywiście co to były za gry. Niestety nie mogę sprawdzić, kto tego dokonał, ale prawdopodobnie był to Kim. Naprawdę zastanawiam się, jakiego rodzaju były to gry, bo chciałbym żeby to było coś takiego jak Tropico.

- mówił Maciej Kuc. Następnie żartobliwie wspomniał o Antarktydzie, gdzie nie sprzedano żadnej gry, dodając że pewnie dlatego, że naukowcy nie grają w żadne gry.

Warto również wspomnieć iż firma G2A ogłosiła niedawno, że zmieniają sposób jej działania wraz z aktualizacją warunków świadczenia usług. Oznacza to, że od teraz sprzedający gry muszą obowiązkowo wykazywać swój adres, po to by kupujący mogli śledzić dokładnie, skąd sprowadzany jest ich zakup.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.