Gry od EA trafią na Steama!

Gry od EA trafią na Steama!

Takiej współpracy chyba nikt się nie spodziewał. Jak poinformowało Electronic Arts, gry wydawcy pokroju FIFA 20 czy Battlefield V pojawią się już niedługo... na Steamie. Znamy szczegóły partnerstwa gigantów.


Trudno nie kryć zdziwienia w obliczu tak niespodziewanych doniesień. Nie mamy do czynienia z żadnymi plotkami czy niepotwierdzonymi wieściami. Mowa o oficjalnym oświadczeniu w sprawie partnerstwa EA oraz Valve.

Jak możemy wyczytać z komunikatu:
Electronic Arts i Valve nawiązały współpracę, aby przekazać gry EA użytkownikom na Steamie. Dodatkowo od wiosny przyszłego roku EA Access (nasza stale rozwijająca się usługa subskrypcji oparta na dostępie do świetnych produkcji) trafi na Steam.

Współpraca rozpocznie się od premiery gry Star Wars Jedi: Fallen Order już 15 listopada. Już teraz grę można zamawiać na Steamie w przedsprzedaży. W nadchodzących miesiącach do oferty platformy od Valve dojdą produkcje pokroju The Sims 4, Unravel Two, Apex Legends, FIFA 20 i Battlefield V.Co ciekawe, gracze korzystający z usługi Origin, jak i Steam będą mogli bawić się wspólnie. Koniec z ograniczeniami. Więcej szczegółów odnośnie współpracy ma pojawić się na przestrzeni nadchodzących tygodni i miesięcy.

Źródło: EA 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.