Grudniowa, charytatywna akcja Nitra!

Grudniowa, charytatywna akcja Nitra!

Pierwszy dzień grudnia to zawsze taki moment, kiedy atmosfera świąt Bożego Narodzenia staje się bardziej dostrzegalna - chociażby przez pojawiające się wszędzie ozdoby i odliczanie dwudziestu czterech dni do wigilii. Na YouTube natomiast zaczynają pojawiać się tematyczne filmy i projekty różnych twórców, którym również nie obca jest wyczuwalna magia świąt. Sergiusz Górski postanowił właśnie dzisiaj rozpocząć pewną akcję, która ma na celu niesienie pomocy dzieciom, które niestety nie mogą cieszyć się nadchodzącymi świętami tak, jak my.


Na kanale Nitra pojawił się dzisiaj materiał, którego głównym przesłaniem jest przekazanie widzom szczegółów na temat akcji charytatywnej, którą planuje w bieżącym miesiącu przeprowadzić. Całość startuje pod popularnym sloganem "TODAY WILL BE THE BEST DAY EVER" czyli "DZISIAJ BĘDZIE NAJLEPSZY DZIEŃ W HISTORII" i polegać będzie na przekazaniu wszystkich zebranych środków z opublikowanych w grudniu przez Sergiusza filmów i zrobienie przy ich pomocy paczek świątecznych dla podopiecznych wybranego domu dziecka w Polsce.

Widzowie twórcy, którzy śledzą go od początków  działalności mogą kojarzyć jego poprzedni projekt zorganizowany z okazji zdobycia stu tysięcy widzów. Przeznaczył wtedy całą zebraną w grudniu kwotę na wybraną fundację. Tym razem z obawy przed tym, że tak naprawdę nie wiadomo do końca ile takie organizacje przekazują pieniędzy bezpośrednio na dzieci postanowił sam się nimi zająć i po wybraniu domu dziecka poprosić jego podopiecznych o napisanie listu do fikcyjnego Świętego Mikołaja i poprosić go o wymarzone prezenty. Nitro w granicach rozsądku spełni ich oczekiwania i stworzy dla dzieci specjalne paczki świąteczne. Sergiusz planuje publikować codziennie trzy filmy (jeden poranny vlog + dwa filmy o różnej tematyce) i prowadzić każdego dnia transmisję na żywo (oczywiście dotacje z nich pochodzące również będą dodawane do końcowej sumy). Zaznaczył, że nie zawsze znajdzie tyle czasu, aby stream się odbył, lecz będzie się starał, żeby to zawsze w jakiś sposób rekompensować.


Powstało także specjalne wydarzenie, którego opis informuje o celu tego przedsięwzięcia i każdy kto chce wspomóc twórcę w podjętym zadaniu może się do niego zapisać i na bieżąco śledzić jego postępy.

Nitro zapomniał w filmie dodać (poinformował o tym w komentarzu pod nim), że wraz z całym PompaTeam planuje przeprowadzić 72 godzinną transmisję na żywo - każdy członek ekipy będzie po kolei streamować wybraną przez siebie liczbę godzin.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.