Gramytatywnie: tegoroczna odsłona wydarzenia zakończona ogromnym sukcesem

Gramytatywnie: tegoroczna odsłona wydarzenia zakończona ogromnym sukcesem

Gramytatywnie to coroczna akcja charytatywna organizowana przez redakcję arhn.eu. Kilka dni temu zakończyła się siódma odsłona tego wydarzenia, podczas którego zebrano ponad 160 tys. złotych na cele dobroczynne.


Nie tak dawno informowaliśmy Was o sukcesie transmisji organizowanej przez chłopaków z Ekipy Fantasy. Na polskiej scenie YouTube praktycznie w tym samym momencie przeprowadzana była inna głośna akcja - Gramytatywnie. Inicjatorami projektu od kilku dobrych lat jest redakcja arhn.eu.

Siódma edycja charytatywnego streama rozpoczęła się 30 listopada o godzinie 10:00 i zakończyła 1 grudnia - także o 10:00. Podczas trwającej dobę transmisji udało się zebrać ponad 160 000 złotych na rzecz Fundacji Siepomaga.

W akcję zaangażowanych było ponad 30 partnerów, którzy zorganizowali niemalże 200 aukcji charytatywnych. Sam cel przedsięwzięcia wsparło pieniężnie 5 921 osób - przekazały one na Fundację Siepomaga nieco ponad 125 tys. złotych.Sama transmisja obfitowała w nie lada atrakcje. Osiemnastu uczestników podejmowało się przez 24 godziny przeróżnych wyzwań pokroju przechodzenia Gothica 2 na czas czy jedzenia ostrej papryczki. Nie zabrakło zabaw ruchowych czy... depilowania redaktora arhn.eu po każdym zgonie w Contrę.

Stream obejrzało około 100 tys. osób, co także jest absolutnym rekordem. Z naszej strony pozostaje pogratulować wszystkim organizatorom oraz uczestnikom za udział w akcji oraz oczekiwać na ósmą edycją przedsięwzięcia.

 

Oglądaliście transmisję Gramytatywnie 2019? Dajcie znać w komentarzach! 


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.