Grała postać Grażyny Żarko, teraz potrzebuje pomocy

Grała postać Grażyny Żarko, teraz potrzebuje pomocy

Anna Lisak - znana na YouTube jako Grażyna Żarko - potrzebuje pomocy! Na skutek powikłań stopy cukrzycowej straciła obie nogi. Do 10 marca prowadzona jest zbiórka pieniędzy na protezy oraz rehabilitację.


"Grażyna Żarko" to był projekt niekomercyjny stworzony wiosną 2012 roku. Miał on za zadanie podjąć temat przemocy słownej w internecie - szczególnie na serwisie YouTube. Jego celem było uświadomienie internautom jak często źle pojmują "wolność słowa". W postać pani Grażyny - konserwatywnej nauczycielki będącej "katolickim głosem w internecie" - wcieliła się Anna Lisak. Jej filmiki dotyczyły najbardziej kontrowersyjnych spraw, które miały pogłębiać stereotypy. Niestety po dwóch miesiącach projekt został przerwany, ponieważ jak piszą twórcy:
Efekty tego eksperymentu zaskoczyły nawet nas samych...

Co się stało? Poza ogromną falą hejtu na YouTube, zaczęto ją prześladować również w prawdziwym życiu. Pani Anna szybko pożałowała wzięcia udziału w tym projekcie, dlatego też wycofała się z social mediów.

Teraz potrzebuje Anna Lisak potrzebuje pomocy! Z powodu powikłań stopy cukrzycowej amputowano jej obie nogi. 7 stycznia utworzono zbiórkę charytatywną, aby uzbierać pieniądze potrzebne na zakup protez oraz turnus rehabilitacyjny. Na stronie akcji pisze:
Jeszcze niedawno moje życie wyglądało inaczej. Miałam w nim cel, plany, marzenia... Teraz jestem więźniem – więźniem własnego ciała. Oglądam stare zdjęcia i płaczę. Tak bardzo chciałabym wrócić do tamtych dni. Chciałabym odzyskać to, co zabrała choroba.

Na skutek powikłań stopy cukrzycowej lekarze zdecydowali o amputacji. Obustronnej amputacji... Straciłam obie nogi, a wraz z nimi możliwość samodzielnego poruszania się.

Źródło: www.siepomaga.pl/anna-lisak


Jak widać, osiągnięto już planowany cel (50 tysięcy złotych), ale datków wciąż przybywa. Warto mieć na uwadze, że dodatkowe pieniądze z pewnością pomogą pani Annie poradzić sobie z nową sytuacją. Jak sama napisała:
Dzięki moim najbliższym udało się wyremontować mieszkanie i przystosować je do potrzeb osoby poruszającej się na wózku. I chociaż tak bardzo mi to pomogło, to dalej daleka jestem od samodzielności.

Zbiórka będzie trwała do 10 marca. Aby ją wesprzeć wejdź na tę stronę.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.