Gracze skorzystają z błędu w grze? Dyskusja Pashy z Olofem przed meczem na Majorze

Gracze skorzystają z błędu w grze? Dyskusja Pashy z Olofem przed meczem na Majorze

Bugi w grze jaką jest CS:GO zdarzają się raz na jakiś czas i raczej nie stanowią one większego problemu, a po pewnym czasie są po prostu usuwane. Inaczej jest gdy nowe błędy wychodzą przed wielkimi turniejami - wykorzystanie któregoś z nich przez jakikolwiek zespół, budzi wtedy wielkie kontrowersje.


Nie inaczej było wczoraj - podczas pierwszego dnia rozgrywek PGL Major Kraków 2017. Zespół BIG w swoim pierwszym spotkaniu wykorzystał bug na mapie Inferno. Polega on na wskoczeniu na specjalne miejsce, z którego możemy obserwować pozycję przeciwnika, samemu będąc po za widocznym obszarem. Tak wygląda ten błąd:Jak się okazuje, tego typu zagrania są dozwolone na turnieju jakim jest PGL Major w Krakowie. Mimo tego, bug budzi nadal wielkie kontrowersje i jak się okazuje, może on w znacznym stopniu wpłynąć na ostateczny wynik spotkania.

Dziś przed meczem Virtus.pro vs. Fnatic, który już za chwilę się rozpocznie, na Twitterze doszło do wymiany zdań zawodników obu zespołów. Zaczął ją Olofmeister, który zapytał się Pashy, czy ich drużyna zamierza grać z błędem. Zawodnik chciał prawdopodobnie doprowadzić do podobnej ugody jak pomiędzy FaZe a Mousesports, którzy zdecydowali się, że odpuszczą korzystanie z buga. Pasha początkowo nie dał jednoznacznej opinii na ten temat, ale dalej napisał aby grać jak dżentelmeni. Na sam koniec wspomniał, że wszystkie chwyty będą dozwolone. Czego możemy się spodziewać? Oglądajcie spotkanie naszych, które trwa w tym momencie tutaj.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.