Zawodowi gracze Fortnite oszukiwali na turnieju!

Zawodowi gracze Fortnite oszukiwali na turnieju!

Turnieje Fortnite z miesiąca na miesiąc opiewają w coraz to większe nagrody pieniężne. Obecnie trwają jesienne rozgrywki Fall Skirmish, w których do zdobycia jest równowartość 37 milionów złotych. Pewni gracze biorący w nich udział, postanowili oszukać innych.


W rozgrywkach, które odbyły się w ostatni piątek, pewni gracze  wykorzystali oficjalną transmisję, aby uzyskać w ten sposób przewagę nad resztą graczy biorących udział w turnieju. Śledzili bowiem na bieżąco ich pozycje, by później z łatwością ich pokonać. Chwilę po zdarzeniu zamieszani w sprawę gracze usunęli film ze swojego kanału na Twitchu, na którym wszystko było widoczne. Jak wyglądało podglądanie?

Jeden z graczy, który został wyeliminowany postanowił odpalić przeglądarkę z transmisją. W ten sposób na bieżąco przekazywał informacje o pozycji innych graczy za pomocą komunikatora głosowego, do którego podłączony był jego znajomy. Nagranie znajdziecie poniżej:Po odkryciu sprawy, gracze przeprosili zarówno swoich fanów jak i organizatorów turnieju.Oszukiwanie nie popłaca. Zawodnicy od razu zostali zdyskwalifikowani z turnieju. Niestety w przypadku tego typu turniejów online, wykrycie podobnych prób może być często znacznie trudniejsze. Obyśmy nie musieli już nigdy się o tym przekonywać.

Źródło: Chip.pl

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.