Gracz oskarża EA o bezpodstawne usunięcie konta Origin

Gracz oskarża EA o bezpodstawne usunięcie konta Origin

Trudno nie zauważyć minusów cyfrowej dystrybucji, kiedy czyta się o takich zdarzeniach - pewien gracz poinformował na portalu Reddit, że EA zupełnie bezpodstawnie usunęło mu konto Origin z ponad setką tytułów. 


Mowa tutaj o użytkowniku kryjącym się za pseudonimem FlyingOfficer, który napisał specjalny post, gdzie opisuje swój spory problem. Gracz ten pewnego razu postanowił zalogować się na platformę Origin, lecz (jak już pewnie się domyślacie) nie udało mu się to. Okazało się, że jego konto zostało z niewiadomych przyczyn skasowane, a on nie otrzymał o tym fakcie żadnej informacji. Próbował kontaktować się z Electronic Arts, ale nikt z obsługi technicznej nie dał rady mu pomóc.

Sytuacja jest na tyle kuriozalna, że klient dostał później wniosek o likwidację profilu, natomiast po poproszeniu dowodów okazało się, iż nie może ich otrzymać, bo nie można zweryfikować konta użytkownika. Dlaczego? Bo już przestało istnieć.

Sprawa na szczęście została nagłośniona i społeczność pomogła zrozpaczonemu użytkownikowi


Społeczność od razu zainteresowała się sprawą i szybko została nagłośniona. Jak to w takich przypadkach często bywa - firma niezwłocznie wyciągnęła pomocną dłoń. Poprosiła gracza o stworzenie nowego konta, na które przypisane zostały gry z serii Battlefield (oprócz pre-ordera najnowszej odsłony). To jednak nie wystarczyło, bo użytkownik posiadał na profilu masę innych wartościowych produkcji.

Na szczęście odezwała się do niego jedna z pracownic korporacji, która przywróciła większość produktów na nowo założone konto, a także zmieniła jego nazwę na poprzednio używaną. Niestety nie ma możliwości przeniesienia statystyk, ale ważne, że udało się cokolwiek odzyskać. Na ten moment nie wiadomo jednak czy FlyingOfficer wynegocjował odzyskanie pre-ordera Battlefield 5, na którym mu najbardziej zależało.

 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.