Gracz od 5 lat przekopuje całą mapę w Minecrafcie. Jest bliski ukończenia projektu

Gracz od 5 lat przekopuje całą mapę w Minecrafcie. Jest bliski ukończenia projektu

Jeden z użytkowników już niedługo zakończy ambitny projekt zniszczenia niemalże każdego bloku na mapie w grze Minecraft. Realizacja tego celu rozpoczęła się około 5 lat temu. 


Jeśli kiedykolwiek graliście w Minecrafta, to bez wątpienia zdajecie sobie sprawę z rozmiaru generowanej tam mapy. Przekopanie się przez każdy blok wydaje się zadaniem niemożliwym do wykonania, lecz kreatywność i zawziętość użytkowników nie zna granic.

Gracz o pseudonimie Minthical postanowił rozpocząć tytułowe wyzwanie około pięć lat temu. Regularnie prowadzi on transmisje na żywo, podczas których przez kilka/kilkanaście godzin wykopuje bloki stające mu na przeszkodzie. Warto tu wspomnieć, że projekt realizowany jest w trybie przetrwania na konsoli PlayStation 4 - za to bez wątpienia należy się respekt.Niszczony świat należy do tych klasycznych, gdzie rozmiar wynosi 862x862 bloków - nie mówimy więc tu o największej mapie. Na ten moment Minthical pozbył się już około 45 000 000 bloków i wygląda na to, że zakończy on swoje przedsięwzięcie już we wrześniu 2022 roku. Tak przynajmniej wynika z jego najnowszych obliczeń.

Zostało mu bowiem wyłącznie kilkaset tysięcy bloków do zniszczenia, co określił jako "praktycznie nic". Przy skali tego projektu faktycznie można pokusić się o takie określenie. Nie pozostaje więc nic innego jak trzymać kciuki za powodzenie projektu.

 

Co sądzicie o pomyśle gracza Minecraft? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.