Już jutro startuje charytatywna

Już jutro startuje charytatywna "Gra Paczka" z udziałem streamerów

W Polsce nawet 70 tys. dzieci nie ma dostępu do komputera czy tabletu, co najlepiej zweryfikowała obecna sytuacja związana z koronawirusem i nauczaniem zdalnym. Dzięki inicjatywie Szlachetnej Paczki i jej partnerów w dniach od 14 do 17 maja odbędzie się GRA PACZKA, czyli długi weekend, podczas którego najpopularniejsi streamerzy w Polsce będą zbierali pieniądze, aby walczyć z problemem wykluczenia cyfrowego najmłodszych.


Wiadomym jest, że w dzisiejszych czasach dostęp do komputera to coś, co wielu z nas uważa za podstawę. Niestety, jak się okazuje, aż milion dzieci w Polsce nie ma tej możliwości. Jest to krzywdzące nie tylko z powodu braku dostępu do materiałów edukacyjnych, ale także przez wykluczenie społeczne i poczucie bycia innym niż rówieśnicy - co jak wiadomo w trakcie okresu dojrzewania nie wpływa dobrze na dziecko.Takim rodzinom w potrzebie pomoże Szlachetna Paczka dzięki nowej inicjatywie, w którą włączają się NVIDIA, AMD, ASUS, MSI, CD Projekt RED, World of Tanks, Komputronik, Trust Gaming, AORUS, AMSO, SilentiumPC, BeQuiet, Cooler Master, Onet, GRY-Online i arhn.eu. Od 14 do 17 maja najpopularniejsi streamerzy będą transmitować gry i organizować równocześnie konkursy z nagrodami od partnerów wydarzenia, których łączna wartość sięgnie 50 tys. złotych.

Zaangażowani w akcję są streamerzy i YouTuberzy z LifeTube, JaRock, Gameset, Fantasy Expo oraz Agencja Galaktus, która zapewnia wsparcia PR-owe. Inicjatywa jest na pewno słuszna i bardzo potrzebna. W 2018 roku Szlachetnej Paczce udało się podarować dzieciom 7500 komputerów. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że w najbliższy weekend wynik będzie równie imponujący.

Akcję możecie wesprzeć na www.grapaczka.pl, wziąć udział w wydarzeniu lub pomóc Szlachetnej Paczce na www.szlachetnapaczka.pl!

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.