Gra o Tron została spiracona już ponad miliard razy!

Gra o Tron została spiracona już ponad miliard razy!

O popularnym serialu Gra o Tron słyszymy już praktycznie wszędzie. Szczególnie głośno było ostatnio o nim m.in. w kontekście odcinka zwieńczającego 7 sezon serialu. Można było wtedy mówić o prawdziwych rekordach oglądalności i popularności, a wynik ten byłby pewnie jeszcze lepszy gdyby nie popularne w sieci piractwo i łatwy dostęp do materiałów z nielegalnego źródła.
Według MUSO - firmy monitorującej zjawisko bezpieczeństwa w internecie ostatnie odcinki Gry o Tron zostały spiracone już ponad miliard razy. Liczba ta robi szczególnie mocne wrażenie, gdy zestawimy ją z liczbą osób, które obejrzały odcinki tam gdzie powinny. Średnio jeden odcinek z siedmiu był piracony 140 milionów razy, a 32 miliony obejrzały go z legalnego źródła. Największym problemem są nielegalne transmisje streamingowe, które stanowią zdecydowanie największy procent, jeśli chodzi nielegalne źródło i które są szczególnie ciężkie do kontroli. Popularne torrenty stanowią jedynie niespełna jedną dziesiątą całego problemu, lecz i tego nie można bagatelizować.Bez wątpienia piractwo stanowi poważny problem dla HBO i przynosi firmie ogromne straty, a weźmy pod uwagę jeszcze fakt, że nie mają oni ogólnie dobrych wspomnień z tym środowiskiem. Pisaliśmy o tym także i my w jednym z naszych artykułów.

Wiele wskazuje na to, że problem może się jeszcze powiększyć. Mając na uwadze rosnącą popularność serialu także w naszym kraju, liczba nielegalnych źródeł może jeszcze wzrosnąć i chyba czas najwyższy, żeby HBO wreszcie wzięło się za to na poważnie.

Źródło: torrentfreak.com

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.