Gra MultiVersus okazała się hitem pod względem zarobków

Gra MultiVersus okazała się hitem pod względem zarobków

MultiVersus bije rekordy popularności. Zyskał on w lipcu miano najlepiej zarabiającej gry na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszystko rzecz jasna dzięki zaimplementowanych w produkcji mikrotransakcjach.


W ubiegłym miesiącu mieliśmy do czynienia z debiutem darmowej bijatyki, gdzie możemy wcielić się w postacie od Warner Bros. Produkcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem konsumentów, którzy szturmem nie tylko zalogowali się na serwery, ale także wydali mnóstwo realnych pieniędzy.

Okazuje się, że MultiVersus stało się najlepiej zarabiającą grą wideo (według raportu firmy NPD Group) na terenie Stanów Zjednoczonych - mówimy tutaj o lipcowym rankingu. Tym samym wyprzedziła ona takie hity jak Elden Ring, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga czy Call of Duty: Vanguard.

Źródło: NPD Group


Oznacza to, że użytkownicy wykonali najwięcej transakcji w dolarach właśnie na rzecz tego nowego darmowego tytułu. Na ten wynik złożyły się przede wszystkim mikropłatności - za prawdziwe pieniądze możemy kupić przedmioty kosmetyczne, bilety pozwalające odblokować postacie czy bitewne przepustki.

Gra oferuje także opcję zakupu tzw. pakietów założycielskich (których ceny wahają się od 150 do 450 złotych) oferujących szereg dodatkowych bonusów. Wygląda więc na to, że taka polityka pozytywnie wpłynęła na aspekt finansowy produkcji - nie znamy jednak konkretnych danych, szkoda.

Popularność gry można tłumaczyć tym, że jest to tak naprawdę darmowy odpowiednik Super Smash Bros. od Nintendo, lecz z bohaterami znanymi z kreskówek czy filmów. Jest ona dostępna na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

 

Graliście w MultiVersus? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.