Gra FIFA oficjalnie zmieni swoją nazwę

Gra FIFA oficjalnie zmieni swoją nazwę

FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną popularnej serii pod tą nazwą. Electronic Arts w końcu po wielu miesiącach plotek potwierdziło, że popularna seria otrzyma nową nazwę.


Przedstawiciel GM Games, Cam Weber potwierdził dziś, że FIFA 23 będzie ostatnią grą pod tą nazwą. W przyszły roku zastąpi ją EA Sports FC. Powodem takiej decyzji ma być stale rosnąca cena na licencję nazwy od federacji piłkarskiej FIFA.W specjalnym oświadczeniu przekazano, że po 30 latach tworzenia przełomowych gier piłkarskich, wkrótce firma zacznie nową i ekscytującą erę. W dalszej części komunikatu czytamy między innymi:
Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, aby wspólnie z wami budować przyszłość światowego futbolu i z radością zdradzimy więcej informacji o EA SPORTS FC w lecie 2023. Przyszłość tego sportu jest ogromna i jasna, a społeczność fanów piłki nożnej liczna w każdym z zakątków świata. Piłka nożna jest częścią EA SPORTS przez niemal trzydzieści lat, a dziś zapewniamy, że pozostanie nią także przez kolejne dekady.

Na szczegóły zmian musimy zatem poczekać jeszcze ponad rok, choć cieszy fakt, że w końcu otrzymaliśmy potwierdzenie decyzji, o której mówiło się nieoficjalnie od wielu miesięcy.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.