Gothic II: już niedługo startuje rewolucyjny serwer Elisium Role Play

Gothic II: już niedługo startuje rewolucyjny serwer Elisium Role Play

Gothic to seria gier komputerowych, która w Polsce zyskała miano kultowej. Pomimo prawie dwudziestu lat na karku, cykl cieszy się niezwykłą popularnością w kraju nad Wisłą. Dowodem na to niech będzie chociażby tytułowy serwer Elisium RolePlay. 


Oficjalny tryb multiplayer nie jest obecny w żadnej części Gothica. Od czego jest jednak społeczność? Ta dobre kilka lat temu stworzyła platformę Gothic 2 Online, dzięki której część świata znanego z kultowej trylogii można przemierzyć wspólnie ze znajomymi. Jeśli nigdy nie mieliście okazji skorzystać z dobrodziejstw G2O to myślę, że właśnie nadszedł odpowiedni moment.W końcową fazę rozwoju wszedł bowiem właśnie projekt Elisium RolePlay - fabularny serwer oparty na Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka. Sam miałem okazję współpracować z twórcami tworu jeszcze kilka lat temu, kiedy prace nad nim dopiero nabierały tempa.

Personalizacja wyglądu bohatera l Źródło: Elisium


Okej, ale warto sobie powiedzieć, co takiego interesującego jest w Elisium. Przede wszystkim mamy do czynienia z pierwszym od dawna serwerem role-play, który może zatrzymać gracza na dłużej. Wszystko za sprawą świetnie zarysowanej fabuły i klimatu wyspy Archolos, na której toczy się akcja.

Proces wytwarzania broni l Źródło: Elisium


Na Elisium RolePlay pokierujemy zwykłym człowiekiem (jego wygląd oczywiście spersonalizujemy przed rozpoczęciem faktycznej zabawy), który w porównaniu do Bezimiennego nie jest wybrańcem bogów. To od nas będzie zależeć przyszłość stworzonej postaci - zapewnić możemy jej pracę w urzędzie albo w tartaku. Nie zabraknie walk z potworami oraz rozmów z innymi.To właśnie interakcja z pozostałymi graczami jest kwintesencją serwerów role-play. Możliwość wcielenia się w konkretną postać i odgrywanie roli z pewnością spodoba się wielu użytkownikom.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na oficjalną STRONĘ oraz FORUM serwera, gdzie dowiecie się szczegółów na jego temat. Kiedy premiera projektu? Twórcy twierdzą, że już niebawem.

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.