Google+ zostaje zawieszone!

Google+ zostaje zawieszone!

Kolejna wielka afera związana z Google. Po raz kolejny internetowy tytan zostaje posądzony o wyciek danych osobowych jego użytkowników.


Według wczorajszego artykułu nowojorskiego pisma The Wall Street Journal w okresie trzech ostatnich lat w niepowołane ręce trafić mogły dane około 500 tys. osób. Wszystko za sprawą użytkowania Google+. Osoby korzystające z portalu były narażone na wyciek takich informacji jak: imię, płeć, data urodzin, historia zamieszkania, zatrudnienia czy związków - mimo iż zaznaczały te kategorie na swoim profilu jako prywatne.Nie jest to pierwsze tego typu zamieszanie wokół największych portali w Internecie. Już wcześniej podobna sytuacja miała miejsce z Facebookiem, w ramach słynnej afery z Cambridge Analytica. Podczas niej dane (teoretycznie) ukrywane na profilach w niekontrolowany sposób trafiały do Cambridge Analytica, gdzie wykorzystywane były do siania propagandy i wpływania na wyniki głosowań.Tym razem jednak Google wyszło z tego z twarzą. Według zarządu portalu nic konkretnego tak naprawdę nie wydarzyło się, mimo że te dane nie były do końca chronione. Rzekomo koniec końców nie były wykorzystywane w złym celu, zatem nie ma też niezbitych dowodów, że naprawdę wpadły w niepowołane ręce. Mimo sprawnego wytłumaczenia założyciele postanowili odciąć się od Google+, tym samym lekko zaspokajając rozjuszony tłum. Póki co serwis został zawieszony, a w przeciągu kilku miesięcy zostanie zupełnie zamknięty. Jako powód dyrektorzy podają brak zainteresowania i zaangażowania społeczności w tę część Internetu.

Czy afera potoczy się dalej? Póki co nie wiemy, jednak jeśli dostaniemy kolejne informacje z pewnością Wam je przekażemy.

avatar

Klaudia Szczepocka

Brak opisu