Google wysyłało prywatne filmy użytkowników do obcych ludzi

Google wysyłało prywatne filmy użytkowników do obcych ludzi

Na porządku dziennym zdarzają się ostatnio wpadki dużych platform w zakresie prywatności użytkowników. Anonimowość w internecie powoli zanika, a każda poruszająca się po internecie osoba powinna coraz bardziej uważać na publikowane przez siebie treści. Kolejnym budzącym niepokój potknięciem, nie popisało się Google, które omyłkowo wysyłało filmy użytkowników zamieszczone w chmurze do obcych ludzi. 


W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest uniknąć przechowywania chociaż części swoich danych w przeznaczonych do tego chmurach. Przez ograniczenia w postaci dostępnej na naszych urządzeniach pamięci, osoby dysponujące duża ilością obszernych plików, bardzo często wybierają właśnie to rozwiązanie. Prywatne filmy wrzucone przez użytkowników do Zdjęć Google, trafiły przez pomyłkę do obcych osób. Błąd dotyczył wspomnianej usługi w dniach 21-25 listopada, a poinformowało o tym samo Google.


Firma nie podała dokładnych informacji dotyczących ilości osób dotkniętych tym błędem. Jak podaje portal 9to5Google, problem miał dotyczyć jedynie 0,01% użytkowników, którzy korzystali równocześnie z aplikacji Google Takeout, służącej do ściągania kopii zapasowych danych przechowywanych na serwerach Google.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.