Google wprowadza nowe sposoby wyszukiwania treści

Google wprowadza nowe sposoby wyszukiwania treści

W nadciągających miesiącach Google wprowadzi całkiem nowe sposoby przeglądania i wyszukiwania informacji za pomocą słów kluczowych i obrazu. Mowa m.in. o funkcji „multiwyszukiwania w pobliżu”, a także „immersyjnym widoku” w Google Maps.


Google planuje mocno rozwinąć Mapy Google'a, dodając wielowymiarowy widok rzeczywistego świata. Funkcja pozwoli obejrzeć dane miejsce, np. park lub restaurację z uwzględnieniem przydatnych statystyk — takich jak przewidywana pogoda, czy ruchliwość w wybranej godzinie.

Gif shows how immersive view allows you to determine what a place will be like when you visit, including how busy it will be and what it will look like inside.

Ma to na celu stworzenie wiarygodnej wizualizacji pobytu w miejscu, do którego planujesz się wybrać. Przykładowo, jeśli z danych Google'a wychodzi, że w wybranym lokalu o godzinie 20:00 jest tłoczno, widok ze środka pokaże Ci pełno zajętych miejsc przez wygenerowane modele ludzi.

Kilka miesięcy temu Google zaprezentował wersję beta nowego sposobu wyszukiwania — multisearch. Niebawem multiwyszukiwanie będzie dostępne w 70 językach na całym świecie, a wraz z nim pojawi się rozszerzenie „multiwyszukiwania w pobliżu”.

Multisearch near me example with a kouign amann to showcase experience.

Funkcja ta umożliwi zrobienie zdjęcia lub screenshota nieznanego nam przedmiotu (jedzenia, rośliny, zabawki, części pojazdu), a następnie zbadanie go w wyszukiwarce Google, która oprócz podania nam nazwy i opisu przedmiotu, dodatkowo znajdzie najbliższe miejsce, w którym go dostaniemy.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.