Google dołącza do walki z koronawirusem

Google dołącza do walki z koronawirusem

Koronawirus to temat numer jeden we wszystkich mediach. Praktycznie każdego dnia słyszy się o ogromnych sumach przekazywanych na walkę z zarazą przez różne organizacje, przedsiębiorstwa, a także osoby prywatne. Wspomóc szerzącą się epidemię postanowił również internetowy gigant - Google.


800 mln dolarów - tyle zostanie przekazane na walkę z COVID-19 Światowej Organizacji Zdrowia, a także innym organizacjom, które wprowadzą edukujące reklamy do sieci, po to, aby stale uświadamiać ludzi o płynącym z ignorancji zaleceń zagrożeniu. Poza przekazaniem pokaźnej kwoty, Google wspólnie z Magic Glove & Safety uruchomiły produkcję ponad 2 mln maseczek ochronnych dla CDC (amerykańskie centra kontroli i prewencji chorób).20 mln dol. w grantach reklamowych trafi do społecznych organizacji finansowych i organizacji pozarządowych, by pomóc w dystrybucji funduszy pomocowych i innych zasobów dla małych i średnich przedsiębiorstw, które ponadto zostaną wsparte funduszem w wysokości 200 mln dol. Google da również talony na reklamy w łącznej kwocie (do podziału) 340 mln dol. przedsiębiorstwom, które miały aktywne konta w Google Ads przez ostatni rok.

Nie jest to koniec "prezentów" od internetowego giganta, bowiem uczelnie i placówki otrzymają darmową moc obliczeniową dzięki usłudze Google Cloud o wartości 20 mln dolarów.

Google swoją pomocą aktualnie obejmuje cały świat i daje przykład wspaniałej działalności innym ogromnym firmom. Należy przecież pamiętać, że w dobie panującego wirusa wszyscy jesteśmy równi i wartość pieniądza w porównaniu do wartości zdrowia nie znaczy nic. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że więcej przedsiębiorstw włączy się w walkę z zarazą.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.