Google udostępni twórcom kamerę o wartości 17 tysięcy dolarów

Google udostępni twórcom kamerę o wartości 17 tysięcy dolarów

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby Wasz projekt wykonany przy użyciu kamery nagrywającej w 360 stopniach? Dzięki najnowszemu projektowi firmy Google macie szanse zrealizować stworzony plan przy użyciu YI HALO, czyli urządzenia wartego prawie 17 tysięcy dolarów! 


Wczoraj firma Google pokazała światu swój najnowszy produkt-kamerę YI HALO VR, która umożliwia użytkownikowi nagrywanie filmów w  3D oraz w 360 stopniach. Urządzenie powstawało w Mountain View, w Kalifornii, gdzie znajduje się centrum amerykańskiego przemysłu nowych technologii. Na pierścieniu znajduje się aż 17 kamer filmujących bez żadnych przerw danego obrazu. Dodatkowo każdym obiektywem można zarządzać dzięki specjalnej aplikacji na telefon z systemem Android. Tak prezentuje się pierwszy materiał zrobiony przy użyciu YI HALO:


Jak już wcześniej pisaliśmy, z kamery skorzystać będą mogli wybrani przez firmę twórcy, którzy zgłoszą się do udziału w programie Jump Start. Aby tego dokonać wystarczy do 22 maja wypełnić formularz na specjalnie przygotowanej stronie, którą znajdziecie tutaj. Przy wybieraniu szczęśliwców, którzy otrzymają możliwość zabawy z urządzeniem, Google będzie kierować się trzema kryteriami: Oryginalnością projektu, jego wykonalnością oraz maksymalnym wykorzystaniem kamery.

Jump Start to jeden z kilku programów stworzonych przez Google, aby zachęcić YouTuberów do eksperymentowania z wirtualną rzeczywistością. Inne urządzenia pozwalające tworzyć filmy w 360 stopniach znajdują się już od 2015 w YouTube Spaces w Los Angeles, Londynie, Tokio, Berlinie oraz Sao Paulo. Wcześniej używane sprzęty posiadały jednak 16 kamer, a YI zyskała jedną dodatkowo.


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.