Google Stadia - nadchodzi platforma streamingowa giganta!

Google Stadia - nadchodzi platforma streamingowa giganta!

Google zapowiedziało swój nowy projekt, czyli Google Stadia. W 2019 amerykański gigant chce wprowadzić na rynek streamingową usługę dostępu do gier, która ma być zupełnie nowym i nie wykorzystanym wcześniej pomysłem.


Co tym razem przygotowało Google? Amerykańska firma postanowiła w tym roku postawić na gaming. Google Stadia to streamingowa usługa dostępu do gier. Nowa platforma w chmurze  ma łączyć ze sobą miliardy urządzeń z systemem Android i Google Chromecast. Nowy projekt wprowadzony zostanie na rynek jeszcze w tym roku.Dzięki nowej platformie Google umożliwi przesyłanie i uczestniczenie w grach bez pobierania, instalacji czy aktualizacji. Do używania usługi nie będzie potrzeba nowych urządzeń. Google Stadia będzie transmitować także gry ze zdalnych serwerów. Nie trudno było również zgadnąć, że usługa ta będzie bardzo powiązana z serwisem YouTube. Gracze będą mogli rozpocząć swoją przygodę z nową grą, którą właśnie oglądają na YouTube. Google zapowiada, że Stadia umożliwi uczestniczenie w grach wieloosobowych.


Projekt zapowiada się bardzo ciekawie, a także wyróżnia się na tle konkurencji. Gry działające na nowej platformie będą oferować graczom streamowanie tytułów działających w 4K/60fps na połączeniu internetowym o prędkości 25 Mbit. W przyszłości Google pragnie także wprowadzić streamowanie gier nawet w 8K.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.