Google już nie będzie więcej przeglądał waszych prywatnych maili

Google już nie będzie więcej przeglądał waszych prywatnych maili

Według wielu takie pojęcie jak "prywatność w sieci" nie istnieje. Nie wiemy bowiem do końca, czy zdjęcie bądź wiadomość wysłana wprost do konkretnego znajomego nie powędrowała w ręce osób trzecich. Taki stan rzeczy oczywiście nie prezentuje się zbyt przyjemnie i w tym momencie rodzi się pytanie - czy tak koniecznie musi być?


Okazuje się, że nie. Firma Google bowiem postanowiła wyłączyć mechanizmy, które skanowały naszą korespondencję w celach dostosowania reklam, jakie na konkretnych stronach mają się pojawiać. Tym samym zakończył się pewien etap jeśli chodzi o ochronę prywatności użytkowników korzystających z Gmaila - tych jest powiem około 1,2 miliarda na całym świecie! Od początku istnienia tejże poczty elektronicznej pobierane były bowiem z prywatnych korespondencji informacje, na których podstawie odpowiedni system stworzony przez Google dobierał reklamy wyświetlane na różnych stronach. Wydaje się jednak, że ten kontrowersyjny temat nareszcie został zażegnany.Powodów takiej decyzji może być mnóstwo. Najczęściej pojawiającą się teorią wśród internatów jest spojrzenie na fakt, że coraz mniej ludzi koresponduje ze sobą za pośrednictwem takich środków jak właśnie poczta elektroniczna. Znacznie łatwiej wysłać komuś wiadomość na Facebooku - szybciej też otrzyma się wiadomość.

Co sądzicie o decyzji Google? Piszcie!


Źródło: The Guardian


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.