Google pozwoli zamówić album ze zdjęciami

Google pozwoli zamówić album ze zdjęciami

Uwiecznianie najważniejszych wydarzeń w formie fotografii jest bardzo powszechne. Niestety po jakimś czasie bardzo ciężko znaleźć kilka ważnych zdjęć wśród setek innych. Google pomoże rozwiązać ten problem i pozwoli na zamówienie albumu ze zdjęciami bezpośrednio przez aplikację.


Mowa oczywiście o aplikacji "Zdjęcia Google". Jest to znany wśród użytkowników program do przeglądania zdjęć na telefonie, używany zamiast domyślnej galerii. Google pozwala na łatwe posortowanie fotografii i automatycznie segreguje je na albumy z różnych wydarzeń, czy miejsc. Wszystko to sprawia, że przeglądanie swoich zdjęć lub tych, które ktoś nam udostępnia, jest znacznie prostsze i przyjemniejsze. Teraz Google postanowił pomóc w utrwalaniu wspomnień z fotografii w formie fotoksiążki, którą można zamówić bezpośrednio przez aplikację. Aby to zrobić, należy wybrać ikonkę trzech kresek w lewym górnym rogu oraz zaznaczyć opcję "fotoksiążki". Na komputerze natomiast, zakładka będzie  się znajdowała na dole menu po lewej stronie. Następnie Google przekieruje nas do kreatora albumu, w którym będziemy mogli zadecydować o tym, jak ostatecznie książka będzie wyglądała.Aplikacja pozwala na wybór zdjęć spośród tych, które zrobiliśmy lub które zostały nam wcześniej udostępnione . Następnie możemy je przyciąć, ułożyć w dowolnym miejscu i dodać podpis do każdego z nich. Dodatkowo możemy wybrać jedno zdjęcie jako okładkę albumu i nadać mu tytuł. Następnie przechodzimy do kolejnego punktu, czyli zamówienia przesyłki. Jedyną formą odbioru fotoksiążki jest przesyłka od Google. W wersji ekonomicznej, czyli takiej, która będzie dostarczona w ciągu od 9 do 11 dni roboczych, oraz w wersji priorytetowej, która zostanie doręczona od 4 do 7 dni roboczych.

Pozostaje również kwestia kosztu samego albumu. Ten zależy od wersji fotoksiążki, jaką wybierzemy. Jeżeli zdecydujemy się na tę z miękką oprawą o formacie 18 x 18 cm, za minimalną liczbę stron, czyli dwadzieścia, zapłacimy 55,99 PLN z możliwością zwiększenia liczby stron z dopłatą 2,49 PLN od każdej. Jeżeli jednak postanowimy zamówić książkę w twardej oprawie o wymiarach 20 x 20, jej minimalny koszt wyniesie 98,99 PLN, a każda kolejna strona to 2,69 PLN. Jeżeli jesteście zainteresowani tą ofertą, kliknijcie tutaj, a będziecie mogli samemu sprawdzić, jak to działa.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl