Google pozwoli na wysyłanie SMSów z komputera!

Google pozwoli na wysyłanie SMSów z komputera!

Chociaż dla użytkowników urządzeń od Apple nie jest to żadna nowość, to dla tych z Androidem może to być świetna wiadomość. Wprawdzie da się wysyłać SMSy z komputera, ale nie było to zbytnio rozpowszechnione, a teraz wzięło się za to Google, więc sami rozumiecie. 


Cała magia będzie się dziać za pomocą Aplikacji Wiadomości, czyli klient SMS, który jest preinstalowany na wielu smartfonach z Androidem. Ta aplikacja właśnie trafiła na przeglądarki i po wejściu na odpowiedni adres wita nas panel konfiguracyjny. Teoretycznie wystarczy zeskanować kod QR i cieszyć się synchronizacją wiadomości z telefonem.Dlaczego teoretycznie? Bo usługa ma wejść w życie wraz z wersją aplikacji na Androida o numerze 3.0.43, co oznacza, że nie każdy musi ją jeszcze posiadać. Kiedy jednak już będziemy ją mieli, to wystarczy zeskanować kod QR i cieszyć się niewstawaniem od komputera po oddalony kilka metrów od nas smartfon.

Aktualizacja ma trafić do wszystkich posiadaczy Androidów w tym tygodniu. Mamy jedynie nadzieję, że z usługi wysłania SMSa z komputera będzie można skorzystać na wszystkich przeglądarkach - a nie tylko z Google Chrome. Wszystko wyjdzie w praniu!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.