Google Play ze specjalnym komunikatem dotyczącym Fortnite

Google Play ze specjalnym komunikatem dotyczącym Fortnite

Fortnite jest aktualnie hitem pod względem popularności na rynku gier. Twórcy cieszą się ogromną ilością graczy, a co za tym idzie - wielkimi zyskami. Gra doczekała się nawet premiery na telefony. O ile wersję na iOS da się pobrać z Apple Store, to użytkownicy Androida nie mogą tego zrobić poprzez Google Play. Google wydało oficjalny komunikat, by uchronić graczy przed próbami oszustwa.


Niestety, Epic Games nie dogadało się z Google Play w sprawie umieszczenia tam swojej gry. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj. Głównym powodem takiej decyzji była wysoka prowizja, jaką pobiera androidowy sklep. Twórcy Fortnite wierząc w swoją moc, postanowili, że gra na smartfony dostępna będzie jedynie na ich oficjalnej stronie. Jak wiadomo, w internecie nie ciężko o znalezienie podróbek, więc zapewne wkrótce znalazłby się ktoś, kto stworzy aplikację o nazwie Fortnite. Część użytkowników mogłaby się zatem nabrać, że jest to oficjalna gra. Bardzo możliwe jednak, że aplikacja zawierałaby szkodliwe oprogramowanie.

Google postanowiło zapobiec takim działaniom i stworzyło specjalny komunikat. Wyświetla się on, gdy tylko wpiszemy w wyszukiwarkę Google Play hasło "Fortnite" lub "Fortnite Battle Royale" i brzmi:
Aplikacja Fortnite Battle Royale programisty Epic Games, Inc nie jest dostępna w Google PlayAndroid, by chronić ważną pozycję Google Play automatycznie uważa wszystkie pliki .apk za potencjalnie niebezpieczne. Powoduje to, że aby pobrać grę na telefon musimy wykonać polecenia zawarte w komunikacje, czyli między innymi włączyć możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł. Aktualnie wyłączny dostęp do Fortnite na Androida mają tylko użytkownicy nielicznych smartfonów firmy Samsung. Już niedługo gra będzie dostępna dla wszystkich, których sprzęt sprosta wymaganiom aplikacji. Fortnite mimo ogólnej dostępności będzie dostępny do pobrania nadal jedynie z oficjalnej strony Epic Games.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl