Google Maps z nawigacją w rozszerzonej rzeczywistości

Google Maps z nawigacją w rozszerzonej rzeczywistości

W zeszłym roku wiele słyszało się o planach Google związanych z wprowadzeniem nawigacji opartej na technologii AR – czyli rozszerzonej rzeczywistości. Obecnie funkcja staje się dostępna, jednak tylko dla tzw. lokalnych przewodników.


Odkąd usłyszeliśmy o planach wykorzystania AR, gigant z Mountain View prowadził intensywne prace, aby jak najszybciej wcielić projekt w życie. Na tę chwilę w ramach testów nowego udogodnienia tylko lokalni przewodnicy mogą cieszyć się możliwością używania i oceniania nowej funkcji. Pewnym jest, że program pilotażowy potrwa jeszcze minimum kilka tygodni.

Fundamentalne zasady działania Google Maps nie uległy zmianie. Nowością jest możliwość uruchomienia kamery, dzięki której na ekranie naszego urządzenia pojawiają się dodatkowe wskazówki i informacje o widocznej drodze.Jak się okazuje, ze względów bezpieczeństwa funkcja nie będzie dostępna cały czas. Po zbyt długim czasie korzystania z rozwiązania, ekran ma ulegać zaciemnieniu. Wiadomym jest, że wykorzystanie nowej technologii nie zastąpi na pewno klasycznych systemów GPS. Jest to w niektórych sytuacjach zwyczajnie niemożliwe, ale w idealnych warunkach na pewno może być wyjątkowo przydatne. Niecierpliwie czekamy na udostępnienie dopracowanej funkcji dla wszystkich użytkowników.

avatar

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.