Google Maps z ciekawą funkcją - szczególnie dla naszych znajomych!

Google Maps z ciekawą funkcją - szczególnie dla naszych znajomych!

Zapewne każdy z nas doświadczył tego niezbyt przyjemnego uczucia, kiedy wychodząc z domu na mniej lub bardziej ważne spotkanie orientowaliśmy się w ostatniej chwili, że zapomnieliśmy naładować baterię w telefonie. Co jeśli właśnie w takim momencie osoba, z którą mamy się spotkać nagle zmieni plany?


Na takie sytuacje rozwiązanie znalazło Google, które w niedalekiej przyszłości zaimplementuje ciekawą funkcję do aplikacji Google Maps. Jedna jej część polega na udostępnianiu naszej lokalizacji znajomym - dzięki temu zaoszczędzą oni czas na dzwonienie i wysyłanie wiadomości odnośnie tego, kiedy będziemy i gdzie obecnie się znajdujemy. To jednak nie koniec nowości.

Możliwość udostępnienia naszej lokalizacji dla znajomych to na pewno ciekawe rozwiązanie


Oprócz udostępnienia lokalizacji będziemy mogli pozwolić na to, aby znajomym pokazywał się poziom naładowania akumulatora baterii w naszym telefonie. Opcja ta jest o tyle interesująca, że na pewno pozwoli oszczędzić nerwy tym osobom, z którymi mamy się spotkać. Od teraz nie będą musieli irytować się na nieodebrane połączenia czy brak reakcji z naszej strony - będą doskonale wiedzieli dlaczego tak się dzieje.

Poza tym w Google Maps pojawi się także funkcja umożliwiająca dzielenie się z wybranymi osobami lokalizacją używanego środka komunikacji publicznej. Nasi znajomi będą mogli sprawdzić na jakim etapie trasy się znajdujemy i za ile dojedziemy na konkretny przystanek.

Zapowiadane zmiany mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na organizację wszelkich spotkań towarzyskich i nasze nastroje. Bo kto lubi dostawać ciągłe pytania "no gdzie jesteś?" powtarzane bez przerwy?

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.