Google Maps zmienia głos. Polski lektor żegna się z kierowcami

Google Maps zmienia głos. Polski lektor żegna się z kierowcami

Głos Jarosława Jaszkiewicza znamy doskonale wszyscy. Niestety, okazuje się, że nie będziemy mieć dłużej możliwości słuchania go podczas zarówno dalekich, jak i krótkich wypraw. Lektor pożegnał się z użytkownikami Google Maps niesamowitym filmem.


Od 2008 roku, czyli od powstania Google Maps w Polsce, to Jarosław Jaszkiewicz pełnił rolę wskazującego odpowiednią drogę. Kilka dni temu na jego facebookowym profilu pojawił się post, w którym podzielił się wiadomością o zastąpieniu go przez maszynę.

Lektor podzielił się ze wszystkimi odbiorcami (a przecież wielu z nas słuchało jego głosu codziennie) nietypowym filmem z pożegnaniem. Zobaczcie sami!Z głosem, który będziemy słyszeć przy używaniu Google Maps, spotkaliśmy się już przy Asystencie Google. Jednak to właśnie Jarosław Juszkiewicz towarzyszył nam do tej pory i z pewnością ciężko będzie się przyzwyczaić do nowego. Niestety zastąpienie ludzi dzięki nowoczesnym technologiom jest w dzisiejszych czasach nieuniknione.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.