Google Maps pokaże restauracje z jedzeniem na wynos

Google Maps pokaże restauracje z jedzeniem na wynos

Od początku izolacji domowej wszystkie lokale gastronomiczne pozostają zamknięte, jednak w wielu z nich wciąż funkcjonuję opcja zamówień na wynos. Aplikacja Google Maps od teraz oszczędzi nam nieco czasu i  wyraźnie wyeksponuje lokale z możliwością odbioru lub dostawy posiłku. 


Od dziś Mapy Google wzbogacone zostały o nowe funkcje, które zobaczyć można poniżej wyszukiwarki, tuż po włączeniu aplikacji. Są to wprowadzone w najnowszej aktualizacji filtry, które w łatwy sposób pozwolą nam zobaczyć lokale oferujące odbiór osobisty bądź zamówienie jedzenia na dowóz. Aplikacja zezwala na jeszcze dokładniejsze zawężanie wyników wyszukiwania, poprzez pokazywanie tylko lokali, które są obecnie otwarte lub tych, które mają najwyższą ocenę użytkowników.Nową funkcję można z pewnością zaliczyć do przydatnych. Poza oczywistą zaletą w postaci oszczędzenia czasu użytkowników, którzy normalnie musieliby dzwonić do restauracji lub szukać informacji o opcji na wynos w internecie, będzie ona miała również istotny wkład we wspieraniu lokalnych, mniejszych biznesów. Funkcja jest już dostępna zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i tych z systemem iOS.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.