Ziemia w Google Maps przestała być płaska

Ziemia w Google Maps przestała być płaska

Wszystko wskazuje na to, że Google postanowiło przystąpić do naukowego spisku założonego przez NASA, chcącego zataić że Ziemia jest płaska. Na znak swojej przynależności do organizacji firma zdecydowała się na haniebny krok. 


Od tego momentu po oddaleniu mapy w aplikacji Google Maps naszym oczom ukaże się Ziemia zbliżona kształtem do tego, jaki znamy z globusów. Widok 3D z pewnością nie spodoba się członkom Towarzystwa Płaskiej Ziemi, którzy zapewne teraz rozpoczną poszukiwania innych map.

Od teraz Ziemia na Google Maps już nie jest płaska


Google korzystało z odwzorowania Merkatora, które niestety (jak każde inne) nie jest idealne. Priorytetową wadą jest niedokładne odwzorowanie proporcji. Na Twitterze korporacja podsumowała zmianę tymi słowami:Do nowego widoku zapewne część użytkowników będzie musiała się przyzwyczaić, lecz dla większości ta zmiana nie powinna przysporzyć wielu problemów.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.