Zmiany w wyszukiwarce Google

Zmiany w wyszukiwarce Google

Google wprowadza dużą zmianę w swojej wyszukiwarce. Nowa funkcja ma usprawnić działanie wyszukiwarki w różnych miejscach na świecie, co szczególnie przyda się osobom często zmieniającym miejsce swojego pobytu.


Google postanowiło zmienić w swojej wyszukiwarce kwestię związaną z naszą lokalizacją. Od teraz trudniej będzie nam ją zmienić. Dlaczego? Jak twierdzi zespół Google, 20% zapytań w wyszukiwarce związanych jest z lokalizacją, w której aktualnie się znajdujemy.

Wcześniej chcąc sprawdzić wyniki wyszukiwania z Anglii, wystarczyło przejść na witrynę google.co.uk, po zmianach wprowadzonych przez Google nie będzie już to możliwe. Google będzie automatycznie wykrywać nasze miejsce pobytu. W pierwszej kolejności wyniki będą dotyczyły miasta, w którym aktualnie przebywamy. Opcje wyszukiwania będzie można jednak zmienić z poziomu ustawień przeglądarki.

Zmianę widać już w wyszukiwarce w lewym dolnym rogu na poniższym zdjęciu:Wyszukiwarka automatycznie wyszukuje lokalizację jako Polską, pomimo angielskiego adresu.

Nowa funkcja jest przeznaczona głównie dla osób, które często podróżują i może ona rzeczywiście usprawnić im proces wyszukiwania informacji na interesujący je temat.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.