Wiemy kiedy dokładnie zniknie Google+

Wiemy kiedy dokładnie zniknie Google+

O tym, że Google+ zostaje zamknięte wiedzieliśmy od dawna. Nie wiadomo tylko było, kiedy nastąpi śmierć usługi od giganta z Mountain View. Teraz jest już wszystko jasne.


Co ciekawe, Google+ nie było takim niewypałem, jak mogłoby się wydawać. Nie odniosło ono sukcesu na szerszą skalę, ale usługa jest bardzo chętnie wybierana przez różne firmy i przedsiębiorstwa, gdyż pomaga w organizacji pracy pomiędzy pracownikami. I to właśnie wersja dla firm przetrwa, a wersja zwykła, konsumencka przestanie funkcjonować.

Edycja konsumencka Google+ przestanie działać już 2 kwietnia. Tak dla pewności, żeby ludzie nie pomyśleli, że to żart z okazji Prima Aprilis. Oczywiście nie wiemy, czy miało to wpływ na decyzję deweloperów, ale fakty pozostają takie, że wtedy usunięta zostanie cała zawartość zapisana przez nas w usłudze. Warto więc zgrać wszystkie udostępnione zdjęcia, filmy czy pliki, bo inaczej przepadną w niepamięć.Sen Google o własnej platformie społecznościowej okazał się na tyle mokry i śliski, że koncern przejechał się na nim. Konkurencja z Facebookiem czy Twitterem jest aktualnie praktycznie niemożliwa, jednak sukces edycji dla firm z pewnością choć trochę ociera łzy porażki.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.