Google Earth z narzędziem do mierzenia odległości

Google Earth z narzędziem do mierzenia odległości

Geodeci go nienawidzą. Zobacz jak narzędzie Google Earth wykonuje za nich całą robotę. Measure Tool to nowa funkcja od Google, która pozwoli nam zmierzyć dowolne odległości na swoich mapach.


Z tymi geodetami to oczywiście przesada, bo narzędzie od Google może im się nawet przyda, a na pewno nie zabierze pracy. W jaki sposób ma ono działać?

Użytkownicy z nowym narzędziem Google mogą zmierzyć dystans pomiędzy dwoma punktami lub powierzchnię wyznaczonego obszaru na mapie. Teraz możecie sprawdzić, jak daleko jest wasz dom od jakiegoś fancy miejsca, na przykład krakowskiego MeetUpa 2018.Co ważne użytkownicy aplikacji nie są ograniczeni do wybierania kwadratowych lub prostokątnych powierzchni. Mogą oni bowiem mierzyć powierzchnię nieregularnych terenów, takich jak parki, budynki czy całe kraje.

Aplikacja jest dostępna na Androidzie i Google Chrome. Użytkownicy iOS, co ciekawe, muszą jeszcze trochę poczekać na nową funkcję, która ma pojawić się u nich już niedługo.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.