Wyjątkowe Google Doodle z okazji 44 rocznicy narodzin hip-hopu!

Wyjątkowe Google Doodle z okazji 44 rocznicy narodzin hip-hopu!

Koncern Google lubi dodawać do swoich produktów różne okolicznościowe smaczki odnoszące się do szeroko rozumianej popkultury. Dziś z okazji 44 urodzin społeczności hip-hop za sprawą usługi Google Doodle postanowił udostępnić nam wirtualny mikser oraz ówczesne muzyczne hitowe kawałki, by każdy z nas mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak młody DJ na ulicach amerykańskiego Bronxu lat 70 XX wieku.
Google Doodle to specjalna, zwykle jednodniowa wersja loga Google wstawiana na główną stronę wyszukiwarki z okazji różnych świąt, rocznic, uroczystości czy jako grafika mająca upamiętnić jakąś zasłużoną osobę. Tym razem postarano się nawet bardziej niż zwykle. Użytkownicy strony mogli zasmakować sami co urzekło ludzi ubiegłego wieku zarówno w samej muzyczne jak i ogólnie w otoczce amerykańskiego hip-hop.Po kliknięciu w specjalną grafikę na głównej stronie Google zostaniemy przeniesieni w miejsce, gdzie Fab 5 Freddy, jeden z przedstawicieli początków hip-hopu wprowadzi nas w historię narodzin kultury, skąd się to wszystko wzięło itd.Dalej, po krótkim samouczku, dostajemy do naszej dyspozycji mikser, z którym możemy zrobić praktycznie wszystko co chcemy. Do dyspozycji mamy sloty na dwie płyty i dzięki nim możemy dowiedzieć się jak w praktyce wygląda scratch. Do zrobienia mamy także różne wyzwania, które możemy wykonać wedle uznania.Możemy wybierać spośród klasycznych kawałków z tamtych lat i mieszać je dowolnie z Grandmaster Flash na czele. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zobacz więcej na specjalnej, poświęconej temu stronie.


Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.