Chrome zużywa więcej RAM'u w trosce o bezpieczeństwo użytkowników

Chrome zużywa więcej RAM'u w trosce o bezpieczeństwo użytkowników

Każdy posiadacz przeglądarki od Google zapewne nie raz zauważył, że zużywa ona bardzo dużo pamięci RAM. Warto się przygotować na jeszcze większy jej pobór, bo korporacja właśnie celowo podwyższyła na nią zapotrzebowanie.


Mowa tutaj o wzroście o około 10% w wersji na komputery stacjonarne. Google postanowiło uczynić ten krok w trosce o bezpieczeństwo użytkowników. Firma wprowadziła bowiem do przeglądarki specjalny mechanizm, którego celem ma być izolacja stron otwartych w kartach. Skutkiem działania tej struktury będzie zabezpieczenie programu przed ewentualnym wyciekiem danych.

Google Chrome pobierać będzie teraz 10-13% więcej pamięci RAM


Zabieg ten zapewne nie spodoba się osobom posiadającym małą ilość pamięci RAM, bo w takim wypadku wydajność przeglądarki będzie potrafiła spaść o nawet 13%. Coś kosztem czegoś.

Niedługo funkcja ta zawitać ma także na telefony z systemem Android - jeśli i tam będziemy mieli do czynienia aż z takimi spadkami to zapewne część osób zdecyduje się na rezygnację z tej aplikacji.

Źródło: theverge.com


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.