Google Chrome z kolejną ciekawą funkcją

Google Chrome z kolejną ciekawą funkcją

Automatyczne odtwarzanie filmów bądź innych treści na danych witrynach bywa irytujące. Na pomoc jednak przychodzi przeglądarka Google Chrome, na której już niedługo zagości wyczekiwana przez wielu użytkowników funkcja.


Od dłuższego czasu w przeglądarce od Google istnieje funkcja, dzięki której jednorazowo mogliśmy wyciszyć daną kartę nie martwiąc się, że zaraz zaskoczeni zostaniemy niechcianymi dźwiękami reklam. Okazuje się jednak, że już za kilka tygodni funkcja ta zostanie nieco bardziej rozbudowana.Testowana jest bowiem innowacja polegająca na tym, że będziemy mogli wyciszyć dźwięki nie tylko na danej karcie, lecz również całej domenie. Przykładowo - jeśli przeglądając konkretną stronę pojawiają się na niej irytujące elementy muzyczne to jednym kliknięciem będziemy mogli się ich pozbyć. Tak też jeśli przyjdzie nam odwiedzić portal ten po raz kolejny to przeróżne dźwięki już nas nie zaskoczą - ustawiona przez nas funkcja zapisuje się bowiem w pamięci przeglądarki na stałe.

Opcja ta wprowadzona zostanie zapewne dla wszystkich na przestrzeni kilku najbliższych tygodni.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.