Z Google Chrome zniknie 90% rozszerzeń!

Z Google Chrome zniknie 90% rozszerzeń!

Zatwardziali użytkownicy Google Chrome mogą odetchnąć z ulgą. Skoro oni nie chcieli zmienić przeglądarki, na której możliwe jest kopanie kryptowalut, to Google postanowiło, że samo zrobi z nimi porządek, przynajmniej w pewnym stopniu.


Jeśli instalowaliście kiedyś rozszerzenia do swojego Google Chrome, które oferowały Wam jakieś fajne bajery, to niewykluczone, że Wasz komputer stał się koparką kryptowalut.Okazuje się, że wcale nie trzeba mieć na komputerze wirusa czy odwiedzić zainfekowaną stronę, która kopie kryptowalutę. Takie koparki znajdowały się też w licencjonowanym sklepie Google Chrome, które pod przykrywką wykorzystywały nasz komputer i prąd do kopania.

Do tej pory Google pozwalało takim wtyczkom istnieć w swoim sklepie, o ile informowały one użytkownika o swojej "przypadłości". Problem polega jednak na tym, że 90% dodatków do Chrome tego nie robiło, dlatego będą musiały zniknąć. Sklep Google Chrome nie będzie już akceptował tego typu dodatków, a całkowita czystka nastąpi w lipcu tego roku.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.