Na Google Chrome pojawi się mniej reklam

Na Google Chrome pojawi się mniej reklam

Denerwujące reklamy to zjawisko powszechne przy częstym używaniu przeglądarki. Zdarza się, że banery nadmiernie obciążają procesor, pobierając przy okazji sporo danych. W związku z tym Google zamierza wprowadzić limity  w Chrome.


Na blogu Chromium opublikowano informacje dotyczące reklam pojawiających się w przeglądarce Google Chrome. Jak się okazuje niektóre wyskakujące banery są nienajlepiej zoptymalizowane i zużywają zasoby procesora (co wpływa na szybsze rozładowywanie się np. smartfonów), a nawet kopią kryptowalutę na urządzeniach.Google postanowiło zaradzić problemowi, choć jak twierdzi, dotyczy on zaledwie 0,3% wszystkich reklam. Reklamy używające więcej niż 4 MB transferu, obciążające mocno procesor dłużej niż 15 sekund w 30 sekundowych interwałach lub przez 60 sekund wykorzystujące moc obliczeniową zostaną usunięte. Zamiast nich ujrzymy białe pole. To dobre posunięcie w kierunku zadbania o  użytkownika i jego urządzenie. Oby podobnych działań było coraz więcej.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.