Google Chrome oficjalnie otrzyma ciemny motyw

Google Chrome oficjalnie otrzyma ciemny motyw

Ciemny motyw aplikacji jest najczęściej zbawieniem dla naszych oczu i baterii zasilających urządzenia, dlatego zawsze aktualizacje wprowadzające tę zmianę są mile widziane. Użytkownicy Google Chrome mogą powoli szykować się na przyjęcie upragnionej aktualizacji.


Serwis 9to5Google podaje, że ciemny motyw przeglądarki otrzymają urządzenia z systemem macOS oraz Windows 10. Prace testowe właśnie trwają. Bardzo możliwe, że "ciemnej" aktualizacji doczekamy się już w kwietniu, na kiedy zaplanowana jest premiera Chrome 74.

Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie miałby działać ciemny motyw przeglądarki. Według redaktorów serwisu The Verge, którzy testowali wczesną wersję Chrome'a z ciemnym motywem działał on w różny sposób - w zależności od systemu.W dużym stopniu chodzi o ustawienia domyślne samego systemu Windows, który można ustawić jako ciemny, przez co Chrome również przybiera taki motyw. Funkcja jednak nie zawsze działała. Chrome według redaktorów ma oferować nowe karty w kolorze czarnym, ciemne ramki przeglądarki i menu kontekstowe.

Oczywiście aktualnie można sprawić sobie ciemny motyw stworzony przez internautów i zapewne będzie on działał całkiem nieźle. Jeśli jednak nie chcecie korzystać z dodatkowych wtyczek i wolicie oficjalne rozszerzenia, to musicie poczekać do kwietnia... lub zmienić przeglądarkę.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.