Google będzie częściej informował o zmianach w YouTube Music

Google będzie częściej informował o zmianach w YouTube Music

YouTube Music regularnie zyskuje nowe funkcjonalności oraz poprawki. Problem w tym, że Google rzadko kiedy informuje o nich użytkowników. Teraz ma się to zmienić.


Jeśli należycie do społeczności YouTube Music, to zapewne dosyć często słyszycie narzekania dotyczące braku odpowiedniej komunikacji pomiędzy użytkownikami a deweloperami. Google chyba usłyszało w końcu krytykę i postanowiło wprowadzić "dwumiesięczny przegląd ulepszeń produktu".

Co drugi miesiąc prezentowany będzie spis nowości, które zadebiutowały w YouTube Music na przestrzeni ostatnich sześćdziesięciu dni. W ten sposób Google chce, by konsumenci mieli lepszy wgląd w implementowane zmiany. Z pewnością chodzi także o utrzymanie aktywnych użytkowników - ci coraz bardziej byli zirytowani brakiem jakichkolwiek informacji o wdrażanych zmianach.

Źródło: Google


Dodatkowo Google chce, by subskrybenci usługi angażowali się w przekazywane wieści i przekazywali własne opinie na ich temat. Dzięki temu "YouTube Music ma się stać o wiele lepszą platformą". Nie da się ukryć, że tego typu decyzja koncernu była potrzebna.

W pierwszym wpisie z cyklu, przedstawiono nowości dodane na przestrzeni maja, czerwca oraz lipca. YouTube Music wzbogaciło się o m.in. import historii słuchania z YouTube, interfejs dostosowany do Android Auto, lepszy system rekomendacji czy filtry w Bibliotece.

 

Co sądzicie o pomyśle Google? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.