Google z odchudzoną wersją Android Pie

Google z odchudzoną wersją Android Pie

Okazuje się, że firma Google interesuje się nie tylko flagowymi modelami telefonów, ale także urządzeniami należącymi do niskiej czy średniej półki cenowej. Zaprezentowany został bowiem Android Pie Go, czyli "odchudzona" wersja podstawowego systemu.


Edycja ta ma być przeznaczona na nieco bardziej budżetowe sprzęty i zajmować blisko 500 MB mniej niż normalny OS. Ponadto gigant z Moutain View zapewnia, że system ten uruchamiać się będzie o wiele szybciej od zwykłego Androida Pie.

Android Pie Go zadebiutować ma już jesienią tego roku


Jak można zauważyć na powyższym obrazku, w momencie debiutu Androida Pie Go światło dzienne ujrzą także specjalne aplikacje dostosowane do mniejszych możliwości systemu. Mowa tutaj chociażby o "odchudzonych" Mapach Google, YouTube, Gmail czy Google Assistant.

Oprogramowanie to ma trafić na pierwsze urządzenia już jesienią bieżącego roku. Zdaniem Google finalnie tą wersją OS będzie mogła się cieszyć bardzo duża liczba użytkowników.

 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.