Gonciarz promuje akcję Rekordowa Miska!

Gonciarz promuje akcję Rekordowa Miska!

Na internetowej scenie mnóstwo jest akcji charytatywnych, które wspierane są przez różne znane twarze. Nie rzadko to właśnie ich pomoc przyczynia się do tego, iż pieniądze na dany cel zbierane są w rekordowym tempie.


Najczęściej  możemy uświadczyć apelowi o datki dla niepełnosprawnych lub nieuleczalnie chorych dzieci. Tym razem jednak wspomnimy o zupełnie odmiennej kwestii, która na świecie jest równie popularna, jak i tragiczna. Mowa tutaj o makabrycznych warunkach, w jakich przetrzymywane są zwierzęta, głównie psy. Bardzo często słyszymy, że odkryto miejsce, gdzie zwierzaki przebywają w brudzie, w głodzie i bez odpowiedniej opieki. Co więcej - nawet w rekomendowanych schroniskach brakuje pożywienia dla psów i nawet mimo profesjonalnej opieki, ludzie zajmujący się pupilami nie są w stanie utrzymać ich wszystkich.


Na pomoc przychodzi porównywarka cen Ceneo, która podjęła się zorganizowania akcji "Rekordowamiska", której celem jest pobicie rekordu Guinnessa w zebraniu karmy dla zwierząt. Przez 30 dni planują zebrać 20 ton karmy, co daje 70 tys. napełnionych misek. Warunkiem, aby się to udało jest nasz gest. Wystarczy pobrać na telefon aplikację mobilną Ceneo i napełnić jednym kliknięciem miskę i "wysłać" ją dalej. Bardzo proste, a przysłużyć się może jakiemuś zagrożonemu zwierzęciu.


Co więcej - zebrana karma trafi do 6 schronisk w całej Polsce m.in Bydgoszczy, Koszalina, Chorzowa, Celestynowa, Konina i Zielonej Góry. Partnerem akcji zostało Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, jednakże to nie wszystko. Do pomocy nakłania Krzysztof Gonciarz, który pisze, że nie wszystkie psy są tak szczęśliwe jak te, które codziennie widujemy u sąsiadów. Zachęca do kliknięcia raz dziennie w aplikację i niesienie pomocy dalej poprzez podesłanie linku znajomym.My także zachęcamy Was do tego, abyście poświęcili parę sekund na bezinteresowną pomoc, bo to nic nie kosztuje, a może uratować niedokarmione zwierzę.


Pomagacie? Piszcie w komentarzach!


 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.