Krzysztof Gonciarz z pomocą widzów stworzył film o pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym

Krzysztof Gonciarz z pomocą widzów stworzył film o pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym

Od 19 do 25 kwietnia mieliśmy do czynienia z pożarem Biebrzańskiego Parku Narodowego. Spłonęło około 5,3 tys. hektarów łąk i trzcinowisk. Film o tej tragedii postanowił zrealizować Krzysztof Gonciarz wraz z widzami.


Polska sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna staje się coraz bardziej niebezpieczna. Susza objęła już praktycznie wszystkie regiony kraju, czego skutkiem są liczne pożary. Jeden z najgroźniejszych wybuchł 19 kwietnia na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Sytuacja została na szczęście już opanowana.

Straty są jednak ogromne i zapewne regeneracja środowiska naturalnego nieco potrwa. Najnowszy materiał na kanale Krzysztofa Gonciarza ma na celu uświadomienie społeczeństwa o skali pożaru i nieocenionej pracy polskich strażaków.Twórca postanowił wykorzystać swoje zasięgi i rozpoznawalność w celu skontaktowania się z kimś mającym znajomości np. w zarządzie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Zgłosiło się mnóstwo osób - ich pomoc pozwoliła Konradowi Śniademu (jednemu z montażystów Krzysztofa) udać się na miejsce tragedii i przygotować materiał z udziałem m.in strażaków.

Ujęcia pogorzeliska z bliska oraz z drona robią niesamowite wrażenie. Nie da się tego wręcz opisać słowami, więc pozostaje zobaczenie zdjęć lub całego materiału. Pojawiła się także zachęta do wpłacania środków pieniężnych na rachunek Biebrzańskiego Parku Narodowego. Zostaną one przekazane na wsparcie działań Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Co sądzicie o materiale Krzysztofa Gonciarza? Dajcie znać w komentarzach! Jeśli jesteście natomiast zainteresowani wsparciem parku, kliknijcie tutaj.


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.